layer1-background
layer1-background
layer1-background
Wyprzedaż! Wyspy Kanaryjskie Teneryfa - nauka żeglowania po wodach pływowych - 14 dni

Wyspy Kanaryjskie Teneryfa - nauka żeglowania po wodach pływowych - 14 dni

2 032,52 zł Netto

2500.00 zł

8
2017-04-08 - (-17264 dni)
Tenerife, La Palma, La Gomera, El Hierro (Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote)
Oceanis 461

Opis rejsu

Rejs instruktażowy po najbardziej malowniczym terenie - Wsypach Kanaryjskich. Oceaniczne fale, regularne wiatry, pływy. Wszystko to daje idealne warunki do poznania prawdziwego oceanicznego żeglarstwa.
Czego uczę w tym rejonie?
Nawigacja z uwzględnieniem prądów, pływów, faz księżyca, pogody.
Żegluga na falach oceanicznych.
Planowanie z uwzględnieniem długoterminowych prognoz Pogodowych.
Gotowanie na jachcie w czasie dłuższych przebiegów.

Zapraszam grupy zorganizowana 6-8-10 osób. Termin i klasę jachtu dopasuję do oczekiwań grupy.

Informacje o akwenie

(hiszp. Islas Canarias, oficjalna nazwa jednostki administracyjnej Comunidad Autónoma de Canarias) – archipelag górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego położonych na Oceanie Atlantyckim na północny zachód od wybrzeży Afryki, zaliczanych do Makaronezji[1] . Wyspy te należą do Hiszpanii i tworzą dwie prowincje: Santa Cruz de Tenerife i Las Palmas de Gran Canaria.

  • Powierzchnia ogółem: 7293 km²
  • Liczba mieszkańców: 2 mln 75 tys., z czego na Teneryfie 806 tys. mieszkańców, Gran Canarii 730 tys., Lanzarote – 97 tys., Fuerteventurze - 87 tys., El Hierro 10 tys.
  • Archipelag składa się z siedmiu wysp głównych: Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, El Hierro, La Palma i La Gomera oraz sześciu mniejszych: Alegranza, Graciosa, Montaña Clara, Lobos, Roque del Este i Roque del Oeste. Większość mniejszych wysp jest niezamieszkana, lub zamieszkana tylko okresowo.

Najważniejsze miasta to: Las Palmas de Gran Canaria (377 600 mieszkańców, stan z roku 2003), Santa Cruz de Tenerife (222.417 mieszkańców, 2009) oraz San Cristóbal de La Laguna, znajduje się na Teneryfie (150.66 mieszkańców).

Opis jachtu

Został zaprojektowany do dalekiej żeglugi przez sławnego konstruktora Bruce Farr. Nic nie jest tu dziełem przypadku. Jacht posiada długi kadłub, klasyczne i efektywne ożaglowanie z pełną genuą, rolowany grot lub opcjonalnie listwowany grot. Szczególna uwaga została zwrócona na autonomię pływania dla 8 osób załogi czemu służą duże zbiorniki wody, paliwa i takaż pojemność lodówki z zamrażarką. Zalety jachty to także ergonomicznie rozplanowany pokład, duży i „czysty” fordeck do opalania, szerokie półpokłady, duży kokpit z pełną konsolą, składany stolik w kokpicie i duże przedziały sanitarne. W mesie ciepłą atmosferę stworzy zabudowa z drzewa wiśniowego. Wnętrze jest skąpane w świetle – ma 7 otwieranych luków i 12 okien.

Hals Oceanis 461 1
Hals Oceanis 461 2
Hals Oceanis 461 3
Hals Oceanis 461 4
Hals Oceanis 461 5
Hals Oceanis 461 6
Hals Oceanis 461 7
Hals Oceanis 461 8

Harmonogram rejsu

W zależności od warunków atmosferycznych ( kierunek i siła wiatru) wypływając z portu Radazul (Tenerife) mamy dwie możliwości trasy.

Tenerife, La Palma, La Gomera, El Hierro lub Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote.

Dojazd

Transport we własnym zakresie ale możemy pomóc we wskazaniu strony gdzie kupić bilety lotnicze lub pomogę je zakupić. Na wyspie Tenerife znajdują się dwa lotniska północne i południowe. Z lotniska północnego do portu jest ok. 20 km, a z lotniska południowego ok. 60 km. Transfer lotnisko-marina-lotnisko, koszt ok. 10-30 euro/os.

Galeria zdjęć